Společnost GEZE oslavila svou dlouholetou jednatelku: Brigitte Vöster-Alber se dožívá 80 let

52 let stála paní Brigitte Vöster-Alber v čele společnosti GEZE, specialisty na dveřní, okenní a bezpečnostní techniku, jako jednatelka. Svým vizionářským vedením a neúnavným nasazením v páté generaci řídila osudy rodinné firmy a dovedla ji do současné velikosti. Od roku 2021 je paní Vöster-Alber členkou dozorčí rady GEZE. 23. března oslavila paní Brigitte Vöster-Alber 80.  narozeniny.

Když Brigitte Vöster-Alber v roce 1968 převzala rodinný podnik po svém dědečkovi Reinholdu Vösterovi, byla jako mladá žena mezi jednateli a řediteli firem v Německu velkou výjimkou. Jako matka čtyř dětí a aktivní podnikatelka jí také dlouho zůstala. Brigitte Vöster-Alber vypráví o svém životě „rodinné podnikatelky“ v obou významech tohoto slova: „Věděla jsem, co znamená dostat předáno výhradní řízení rodinné firmy. Musela jsem se zorientovat a prosadit se v mužské doméně. Každý jeden rok byl sám o sobě vzrušující a na konci každého roku jsem si říkala, že to byl ten nejzajímavější. I jako členka dozorčí rady GEZE se pro mě změnilo jen málo.“

Věděla jsem, co znamená dostat předáno výhradní řízení rodinné firmy. Musela jsem se zorientovat a prosadit se v mužské doméně. Každý jeden rok byl sám o sobě vzrušující a na konci každého roku jsem si říkala, že to byl ten nejzajímavější. I jako členka dozorčí rady GEZE se pro mě změnilo jen málo.

Brigitte Vöster-Alber, členka dozorčí rady GEZE GmbH
GFS Juni 2022

23. března oslavila paní Brigitte Vöster-Alber 80.  narozeniny. © Sebastian Berger / GEZE GmbH

Za více než 50 let odpovědnosti za rodinný podnik vybudovala paní Vöster-Alber z GEZE společnost úspěšnou na národní i mezinárodní úrovni. Na technické stránce podniku pracoval po jejím boku také její manžel Hermann Alber. Během této doby se společnost vyvinula z výrobce manuálních řešení dveří a oken na dodavatele síťových systémů pro budovy. 37 dceřiných společností, více než 3 000 zaměstnanců po celém světě a nespočet ocenění, jako je Řád za zásluhy spolkové země Bádensko-Württembersko a Řád za zásluhy Spolkové republiky Německo, jakož i zařazení do Síně slávy listu Handelsblatt, hovoří samy za sebe.

Paní Brigitte Vöster-Alber odešla z vedení společnosti teprve před třemi lety a předala vedení další generaci. Jako členka dozorčí rady bude nadále podporovat společnost jako strategická poradkyně. „Vždy se snažím myslet hodně na budoucnost. Zkušenosti jsou poklad, ale mohou také stát v cestě některým rozhodnutím. Snažím se příliš neorientovat na minulost,“ říká paní Vöster-Alber a podle toho také žije.

Vždy se snažím myslet hodně na budoucnost. Zkušenosti jsou poklad, ale mohou také stát v cestě některým rozhodnutím. Snažím se příliš neorientovat na minulost.

Brigitte Vöster-Alber, členka dozorčí rady GEZE GmbH