Design a udržitelnost v souladu: Ocenění Red Dot Design Award a German Design Award pro produkt Revo.PRIME

Novým karuselovým dveřím Revo.PRIME společnosti GEZE byla udělena hned dvě z nejprestižnějších ocenění za design udělovaná v zemi: German Design Award v kategorii Excelentní produktový design – budovy a prvky a Red Dot Design Award, rovněž v kategorii Produktový design. Obě ocenění jsou poctou za vynikající výsledky v oblasti designu a považují se za pečeť kvality pro nejkvalitnější a nejpropracovanější výrobky z hlediska designu.

Méně průvanu při nižší spotřebě energie

Ocenění Red Dot Award je slavnostně předáno Thomasovi Lehnertovi, manažerovi úseku Business Solutions společnosti GEZE, a Anně Zündel z úseku validace.

Ocenění Red Dot Award je slavnostně předáno Thomasovi Lehnertovi, manažerovi úseku Business Solutions společnosti GEZE, a Anně Zündel z úseku validace. © © GEZE GmbH

Toto řešení karuselových dveří zaměřené na design díky výšce věnce jen 75 mm a úzkým profilům 60 mm zabezpečuje maximální možnou transparentnost. Tímto způsobem poutají dveře Revo.PRIME pozornost již v prostoru vstupu do budovy – včetně všech výhod týkajících se snížení průvanu, nečistot a hluku. Navíc dveře Revo.PRIME i výrazně přispívají k úspoře energie. Díky snížené spotřebě energie potřebují pro provoz o celých 30 procent méně energie v porovnání s předchozími modely.

Špičkový komfort a transparentnost

Nová stropní konstrukce na dveřích umožňuje použití dveří Revo.PRIME i v obzvláště stísněných prostorách. Jejich úzké profily na dveřním křídle a bočních dílech opticky zvyšují atraktivní dojem a transparentnost. Díky bezkartáčovému motoru dosahují dveře mimořádně vysokého komfortu průchodu. Napojení na systémy automatizace budov je možné. Díky tomu jsou ideální k použití v hotelích, nákupních střediscích nebo kancelářských a administrativních budovách.

Se systémem Revo.PRIME uvádí společnost GEZE na trh nové designové řešení karuselových dveří

Se systémem Revo.PRIME uvádí společnost GEZE na trh nové designové řešení karuselových dveří © GEZE GmbH

Oblíbený výrobek architektů a stavitelů orientovaných na design

Právě díky těmto vlastnostem jsou dveře Revo.PRIME oblíbeným produktem u architektů a stavitelů orientovaných na design – a získaly dvě prestižní ocenění za design. Porota německé ceny za design German Design Awards ocenila zejména „maximální míru transparentnosti“ a s ní spojený „příjemný pocit při procházení dveřmi“. Rozhodnutí poroty v rámci ocenění Red Dot Design Award zdůraznilo obzvláště vysokou kvalitu designu.

Renomovaná ocenění za design s celosvětovým ohlasem

Florian Bäuerlein, poradce pro úsek objektů společnosti GEZE, s německým oceněním za design v kategorii Excelentní produktový design za karuselové dveře Revo.PRIME

Florian Bäuerlein, poradce pro úsek objektů společnosti GEZE, s německým oceněním za design v kategorii Excelentní produktový design za karuselové dveře Revo.PRIME

Red Dot Design Award se řadí mezi největší designerské soutěže na světě. Ve třech disciplínách předkládají účastníci výrobky, komunikační díla a značky, jakož i prototypy a koncepce. Ocenění „Red Dot“ je mezinárodním symbolem kvality designu.

German Design Award je prémiovou cenou Rady pro design. Díky svému celosvětovému spektru a mezinárodnímu ohlasu je jedním z nejprestižnějších ocenění v oblasti designu ve všech odvětvích. Od roku 2012 se každoročně vybírají mimořádné předkládané výrobky v oblasti produktového designu, komunikačního designu a architektury.

Nové dveře Revo.PRIME od společnosti GEZE budou k dispozici od července.